Witamy na discopolodance.eu - Wejdź, sprawdź i zostań ! :: Mamy godzinę , , , roku.
Wypasione Forum Muzyczne Strona Główna » INFO » Sprawy czysto techniczne » JAK WSTAWIAĆ PLIKI NA FORUM - INSTRUKCJA
Zamknięty przez: Aerox
Pią 12 Lut, 2010 10:08
JAK WSTAWIAĆ PLIKI NA FORUM - INSTRUKCJA

Użytkownik
Aerox 
V.I.P

Informacje
Piwa: 372/16
  Wysłany: Pią 12 Lut, 2010 10:07   JAK WSTAWIAĆ PLIKI NA FORUM - INSTRUKCJA

Oto dokładna instrukcja wstawiania plików na tym forum:

1. Na początku zakładamy nowy temat w odpowiednim dziale. Klikamy na Nowy Temat.

Rys. 1.

2. Następnie uzupełniamy dane.

Rys. 2.

3. Pole nr. 1 służy do wybrania czy wstawiamy oryginał, czy też midi lub po prostu aranz nie oryginalny. Należy wspomnieć, że pole to istnieje tylko podczas wstawiania aranżacji.

4. W pole oznaczone cyfrą 2 wpisujemy nazwę tematu czyli Wykonawca - Tytuł . Pamiętajmy wstawić odstępy pomiędzy myślnikiem, a wykonawcą i tytułem.
Opcjonalnie możemy dodać w nawiasie po tytule wersję. Wręcz obowiązkowe jest to, gdy wstawiamy tę nutkę tylko w innej aranżacji lub aranż w nowszej wersji. Należy wtedy dopisać rok produkcji lub po prostu "Nowa wersja".

5. W polu oznaczonym cyfrą 3 należy wpisać opis tematu. W przypadku wstawiania plików wpisujemy tutaj nazwę serwera, na który wstawiamy plik. W moim przypadku jest to mediafire.com. Możemy wstawić na kilka serwerów, wtedy oddzielamy je w opisie przecinkami. (Pamiętajmy, aby nie wstawiać plików na serwery, które są zakazane w REGULAMINIE ).

6. Pole nr. 4 służy do wybrania obrazka, któy będzie wyświetlany obok tematu. Pamiętajmy nie używać tego zbyt często, lecz tylko wtedy, gdy wrzucamy jakiś wartościowy plik (nowość, hit). Kiedy zaznaczymy ostatnie pole, wtedy obrazek obok tematu nie jest pokazywany.

7. W polu nr. 6 napisałem Zapraszam do pobierania. Każdy może wstawić tutaj swój tekst i go ładnie oprawić, aby ten kto wchodzi do naszego tematu czętniej pobrał nasz plik, a my abysmy napili się dobrego piwka, które nam postawi. ;) Ja po prostu tekst ten wyśrodkowalem, troszeczkę powiększyłem, a później zmieniłem kolor. (Koloru czerwonego używa tylko administracja).

8. Tutaj, w polu oznaczonym cyfrą 7 wstawiamy właściwy link do pliku.

Najpierw wrzucamy na serwer, polecam mediafire.com . Listę dozwolonych serwerów można sprawdzić w regulaminie. Gdy wstawiamy linka, pamiętajmy usunąć przedrostek http i zostawić samo www . Następnie zaznaczamy link i klikamy w HIDE (nr. 5 na Rys. 2) ukrywając linka.

Trochę inaczej wygląda sprawa z wrzucaniem teledysków i albumów. Jeśli zamierzamy wrzucać tego rodzaju materiały pamiętajmy o kilku zasadach:

1. Podczas wrzucania teledysku podajemy koniecznie wielkość pliku w Mb, jakość(rozdzielczość), rodzaj pliku (avi, mpg, rmvb) oraz informację o tym czy jest to teledysk oryginalny czy też nagranie z koncertu.

2. Kiedy wstawiamy album, należy spakować go winrarem lub innym programem do archiwizacji, aby cały album był jednym plikiem. Następnie wrzucamy go na serwer i podajemy takei informacje, jak podczas wrzucania teledysku, z tym, że zamiast rozdzielczości w polu jakość podajemy prędkość transmisji bitów w kb/s .

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do lektury. Temat zamykam, gdyż to tylko informacja.

---> PISZ - Odnowię link.
Postaw piwo autorowi tego posta

.::Pani Reklama::.

3440027
admin@d[..]

Miejsce na baner

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi